Nasza historia

O STUDIU WIOSNA

Ewa Romańska właścicielka Studia Kosmetycznego WIOSNA, dyplomowana kosmetyczna i licencjonowana fizjoterapeutka. Karierę zawodową zaczynała w kieleckim Salonie Kosmetycznym „Image Agata”, gdzie zdobywała doświadczenia zawodowe i uznanie klientek. Profesjonalna i zaangażowana szybko zyskała zaufanie pań ceniących indywidualne podejście do klienta, dobrą radę i wysoką jakość usług.

Wszystkie te okoliczności sprawiły, że w 1996 roku zdecydowała się rozpocząć własną działalność pod szyldem Studia Kosmetycznego „Wiosna”. – Szukałam nazwy prostej i zarazem oddającej pozytywną energię miejsca, jakie chciałam stworzyć dla kobiet – mówi.- „Wiosna” ma w sobie wszystkie te elementy. Kojarzy się z budzeniem do życia, z odrodzeniem, odnową, energią, rozkwitem…

Poza tym ciągle w uszach brzmi mi przebój Skaldów: „Wiosna… znów nam ubyło lat”. I takie właśnie było moje marzenie, by nasze klientki czuły się dobrze, komfortowo i bezpiecznie, a zarazem pięknie, kwitnąco, młodo – ciałem i duchem. Takie wartości chcę też przekazywać moim pracownikom, z którymi tworzę to miejsce. „Wiosna” to także jedna z pór roku kalendarza analizy kolorystycznej w ubiorze i makijażu.

A makijaż to „konik” właścicielki Studia „Wiosna”. Szkolenia pobierała bowiem u najlepszych specjalistów, miedzy innymi w Szkole Makijażu Beauty Beaty Małachowskiej, na warsztatach technik makijażu Lindy Meredith, Jan Anderson, czy Sophie Lecomte. Jednocześnie podjęła pracę w Benckiser Polska , a następnie w firmie Coty Polska, jako makijażystka. Przez kilka lat prowadziła w całym kraju szkolenia dla przedstawicieli handlowych i sklepów z produktów: Lancaster, Margaret Astor i Rimmel. W 1998 roku zdobyła tytuł Najlepszej Makijażustki Roku Coty Polska. Brała udział w pokazach makijażu dla klientek, współpracowała m. in. z Sergiuszem Osmańskim, znanym polskim wizażystą, dziś dyrektorem artystycznym Sephora Polska. Kilkakrotnie przygotowywała finalistki Konkursu Miss Polonia do wielkiej gali, wykonując dziewczętom firmowe makijaże. Współpracowała przy sesjach zdjęciowych dla mediów, dla firmy „Juwelius” oraz Konkursu Ellite Model Look.

Uważa, że w zawodzie kosmetyczki, gdzie niemal każdego dnia na rynku pojawiają się nowości, stałe doskonalenie zawodowe i poodnoszenie kwalifikacji są bardzo ważne. Dlatego sama chętnie korzysta ze szkoleń, oraz wysyła na szkolenia swój personel. Na przełomie lat 2015 / 2016 kosmetyka wkroczyła na zupełnie nową ścieżkę – zabiegów na granicy medycyny estetycznej. Tu duży nacisk kładzie się na mezoterapię mikroigłową i igłową. Z fachowych rad Ewy Romańskiej mogą skorzystać czytelnicy kieleckich gazet: „Echo Dnia” i „Gazety Wyborczej”. Często współpracuje także z Radiem Kielce, Radiem FAMA, Telewizją Polską Kielce oraz TV Świętokrzyskiej.

W 2012 roku Studio Kosmetyczne WIOSNA otrzymało tytuł i statuetkę w ogólnokrajowym konkursie Brylantowe Gwiazdy 2011 Clients Choice Awards. Kryterium oceny był profesjonalizm i wyjątkowa obsługa klientów.

Poznajmy się

NASZ ZESPÓŁ

Kosmetyczka

Iwona Mieszczankowska-Bukłat

Absolwentka Społecznej Policealnej Szkoły Kosmetycznej w Kielcach

Iwona specjalizuje się w stylizacji paznokci, pedicure i makijażu. Kobiety malują się z wielu powodów. Czasem chcą ukryć mankamenty urody, innym razem wyeksponować atuty, podkreślić osobowość, charakter, poczuć się pewniej, lub dokonać najmniejszej choćby zmiany własnego wyglądu.

Makijaż, który wykonuje Iwona, łączy te elementy. Zawsze jest rodzajem zabawy z własnym wizerunkiem, ale zabawy traktowanej niezwykle serio, z rozwagą i kompletną znajomością rzeczy. Dla Iwony najważniejsze, żeby w makijażu jej klienta wypiękniała i przyćmiła tę osobę sprzed malowania.

Kosmetyczka

Wiktoria Nosek

Absolwentka Liceum Plastycznego w Kielcach oraz Warszawskiej Szkoły Wyższej, na kierunku kosmetologia.

Od 4 lat czynnie pracuje jako stylistka paznokci, uzyskując liczne certyfikaty po odbytych szkoleniach. Kosmetyka jest jej pasją i pragnie stale poszerzać zakres swoich umiejętności.