O Studiu Wiosna

Ewa Romańska właścicielka Studia Kosmetycznego WIOSNA, dyplomowana kosmetyczna i licencjonowana fizjoterapeutka. Karierę zawodową zaczynała w kieleckim Salonie Kosmetycznym „Image Agata”, gdzie zdobywała doświadczenia zawodowe i uznanie klientek. Profesjonalna i zaangażowana szybko zyskała zaufanie pań ceniących indywidualne podejście do klienta, dobrą radę i wysoką jakość usług.

Wszystkie te okoliczności sprawiły, że w 1996 roku zdecydowała się rozpocząć własną działalność pod szyldem Studia Kosmetycznego „Wiosna”. – Szukałam nazwy prostej i zarazem oddającej pozytywną energię miejsca, jakie chciałam stworzyć dla kobiet – mówi.- „Wiosna” ma w sobie wszystkie te elementy. Kojarzy się z budzeniem do życia, z odrodzeniem, odnową, energią, rozkwitem…

Poza tym ciągle w uszach brzmi mi przebój Skaldów: „Wiosna… znów nam ubyło lat”. I takie właśnie było moje marzenie, by nasze klientki czuły się dobrze, komfortowo i bezpiecznie, a zarazem pięknie, kwitnąco, młodo – ciałem i duchem. Takie wartości chcę też przekazywać moim pracownikom, z którymi tworzę to miejsce. „Wiosna” to także jedna z pór roku kalendarza analizy kolorystycznej w ubiorze i makijażu.

A makijaż to „konik” właścicielki Studia „Wiosna”. Szkolenia pobierała bowiem u najlepszych specjalistów, miedzy innymi w Szkole Makijażu Beauty Beaty Małachowskiej, na warsztatach technik makijażu Lindy Meredith, Jan Anderson, czy Sophie Lecomte. Jednocześnie podjęła pracę w Benckiser Polska , a następnie w firmie Coty Polska, jako makijażystka. Przez kilka lat prowadziła w całym kraju szkolenia dla przedstawicieli handlowych i sklepów z produktów: Lancaster, Margaret Astor i Rimmel. W 1998 roku zdobyła tytuł Najlepszej Makijażustki Roku Coty Polska. Brała udział w pokazach makijażu dla klientek, współpracowała m. in. z Sergiuszem Osmańskim, znanym polskim wizażystą, dziś dyrektorem artystycznym Sephora Polska. Kilkakrotnie przygotowywała finalistki Konkursu Miss Polonia do wielkiej gali, wykonując dziewczętom firmowe makijaże. Współpracowała przy sesjach zdjęciowych dla mediów, dla firmy „Juwelius” oraz Konkursu Ellite Model Look.

Uważa, że w zawodzie kosmetyczki, gdzie niemal każdego dnia na rynku pojawiają się nowości, stałe doskonalenie zawodowe i poodnoszenie kwalifikacji są bardzo ważne. Dlatego sama chętnie korzysta ze szkoleń, oraz wysyła na szkolenia swój personel. Na przełomie lat 2015 / 2016 kosmetyka wkroczyła na zupełnie nową ścieżkę – zabiegów na granicy medycyny estetycznej. Tu duży nacisk kładzie się na mezoterapię mikroigłową i igłową. Z fachowych rad Ewy Romańskiej mogą skorzystać czytelnicy kieleckich gazet: „Echo Dnia” i „Gazety Wyborczej”. Często współpracuje także z Radiem Kielce, Radiem FAMA, Telewizją Polską Kielce oraz TV Świętokrzyskiej.

W 2012 roku Studio Kosmetyczne WIOSNA otrzymało tytuł i statuetkę w ogólnokrajowym konkursie Brylantowe Gwiazdy 2011 Clients Choice Awards. Kryterium oceny był profesjonalizm i wyjątkowa obsługa klientów.

Nasz zespół

Dominika Bujak

Kosmetyczka

absolwentka Akademii Medycznej w Łodzi na kierunku kosmetologia.


Kosmetyka estetyczna to dziedzina która najbardziej fascynuje Dominikę.

Piękno jest w każdym z nas, choć niektórzy uważają że to tylko slogan. Ja zajmuję się tym co lubię najbardziej. Wydobywaniem i pokazywaniem piękna, podkreślaniem tego co przyciągające i wyjątkowe, i poprawianiem tego, co wolelibyśmy ukryć prze innymi - zapewnia Dominka.

Jej ulubionym zabiegiem jest mezoterapia we wszystkich jej rodzajach. Dominka posiada liczne certyfikaty, w tym certyfikat mezoterapii igłowej i bezigłowej. A ponieważ kobieta piękna powinna być od głów do stóp, Dominika jest również uczestniczką Powszechnego Programu Profilaktycznego „Zdrowe nogi”

Iwona Mieszczankowska-Bukłat

Kosmetyczka

absolwentka Społecznej Policealnej Szkoły Kosmetycznej w Kielcach.


Iwona specjalizuje się w stylizacji paznokci, pedicure i makijażu. Klientki mówią, że ma dobrą energię, a Iwona mówi, że po prostu kocha swoją pracę. Pytana dlaczego kobiety się malują, odpowiada że jest wiele powodów. Czasem chcą ukryć mankamenty urody, innym razem wyeksponować atuty, podkreślić osobowość, charakter, poczuć się pewniej, lub dokonać najmniejszej choćby zmiany własnego wyglądu.

Makijaż który wykonuje Iwona łączy te elementy. Zawsze jest rodzajem zabawy z własnym wizerunkiem, ale zabawy traktowanej niezwykle serio, z rozwagą i kompletną znajomością rzeczy. Dla Iwony najważniejsze, żeby w zaproponowanym makijażu jej klienta wypiękniała i przyćmiła tę osobę sprzed malowania.